مراقبت و سلامتی

ashwagandha (بوزیدان ) چه کاری انجام می دهد؟

ashwagandha چه کاری انجام می دهد؟

چگونه کار می کند؟

Ashwagandha (بوزیدان ) یک آداپتوژن است ، یک ماده طبیعی است که اعتقاد بر این است به بدن کمک می کند تا از عهده استرس برآید. به همین دلیل ، ممکن است به کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک کند ، که ممکن است به معنی مفید بودن آن در درمان اضطراب و افسردگی . Ashwagandha همچنین حاوی غلظت بالایی از ویتانولیدها است ، ترکیباتی که با التهاب و رشد تومور مبارزه می کنند. علاوه بر این ، این ماده حاوی ترکیبی به نام ویتافرین است که برخی تحقیقات نشان داده است ممکن است باعث مرگ سلولهای سرطانی شده و از رشد سلولهای جدید جلوگیری کند.

شواهد چیست؟

چندین مطالعه نشان داده است که ashwagandha ( بوزیدان ) می تواند سطح قند خون را برای افراد با و بدون دیابت . تحقیقات همچنین نشان داده است که می تواند کورتیزول را کاهش دهد و به درمان بیماری های مرتبط با استرس ، از جمله اضطراب و افسردگی کمک کند. با این حال ، تحقیقات در مورد خواص بالقوه ضد سرطانی آشواگاندا تاکنون به مطالعات آزمایشگاهی محدود شده است ، بنابراین برای تعیین اثرات مشابه لازم است مطالعات بیشتری روی انسان و آزمایشات بالینی انجام شود.

کاهش استرس

یک مطالعه دوسوکور ، کنترل شده با دارونما ، استفاده بالقوه از ریشه آشواگاندا به عنوان درمانی برای استرس و اضطراب را بررسی کرد. ۶۴ نفر با سابقه استرس مزمن یا به دو کپسول ۳۰۰ میلی گرم بالا اختصاص داده شده اند غلظت عصاره ریشه اشواگاندا به مدت ۶۰ روز یا دارونما . گروه ashwagandha کاهش قابل توجهی در استرس را در مقایسه با گروه کنترل نشان داد. سطح کورتیزول نیز در گروه آشواگاندا در مقایسه با گروه کنترل به طور قابل توجهی کاهش یافت. چندین مطالعه دیگر نیز تأثیر مشابهی را مشاهده کرده اند.

مشاهده
نکاتی برای مراقبت از پوست در فصل‌های مختلف

مبارزه با بیماری ها

سلولهای کشنده طبیعی (NK) نوعی گلبول سفید خون است که با بیماری مبارزه می کند. دو مطالعه هندی بررسی کرده است که آیا یک چای گیاهی با پنج گیاه آیورودا – از جمله آشواگاندها غنی شده است – می تواند اثربخشی این سلول ها را افزایش دهد. شرکت کنندگان بیش از ۵۵ سال با پایه پایین سلول های NK و که دچار سرفه و سرماخوردگی مکرر بودند ، برای شرکت در این مطالعه انتخاب شدند. نتایج هر دو مطالعه نشان داد که چای آیورودا به طور قابل توجهی فعالیت سلولهای NK را بهبود می بخشد. با این حال ، از آنجا که چای ترکیبی از پنج گیاه Ayurvedic بود ، هر یک از این گیاهان می توانست مسئول این اثر باشد ، بنابراین تحقیقات بیشتری برای تعیین تأثیر آشواگاندا به تنهایی لازم است.

تقویت قدرت مغز

در مطالعه بررسی مزایای بالقوه افزایش مغز آشواگاندا ، به ۲۰ مرد سالم به طور تصادفی دو کپسول ۲۵۰ میلی گرم عصاره آشواگاندا یا دارونما به مدت ۱۴ روز اختصاص داده شد . از آنها خواسته شد تا آزمایشات روان سنجی را در ابتدا و انتهای دو هفته انجام دهند. پس از یک دوره استراحت دو هفته ای ، آنها درمان ها را تغییر داده و آزمایشات بیشتری انجام شد. پس از مصرف عصاره آشواگاندا در مقایسه با دارونما ، در زمان واکنش برای هر دو گروه بهبودهای قابل توجهی مشاهده شد. با این حال ، این مطالعه فقط بر روی مردان انجام شده است ، بنابراین نتایج مشابه ممکن است در مورد زنان قابل استفاده نباشد.

مشاهده
به یک رژیم غذایی سالم ارتقا یابید

چه کسی می تواند آن را بگیرد؟

اعتقاد بر این است که مصرف آشواگاندا برای اکثر افراد بی خطر است ، اگرچه اثرات طولانی مدت آن هنوز ناشناخته است. اگر باردار هستید ، شیردهی یا بیماری خودایمنی دارید ، باید از مصرف آن خودداری کنید ، مگر اینکه یک پزشک متخصص خلاف آن را توصیه کند. افرادی که از بیماری تیروئید استفاده می کنند نیز باید هنگام مصرف آشواگاندا مراقب باشند ، زیرا ممکن است سطح هورمون تیروئید را افزایش دهد. اگر از دارویی استفاده می کنید ، قبل از مصرف از پزشک عمومی خود بپرسید ، زیرا تأثیر آن بر قند خون و سطح فشار خون ممکن است در دوز دارو اختلال ایجاد کند.

درد مفاصل و عوامل ایجاد آن

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.