شیک بــن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص شیک پوش هستید؟

آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از شیک پوش خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، فروشگاه آنلاین شیک پوش با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟

آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از فروشگاه آنلاین شیک پوش تامین می‏‌کنید؟

شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!

شیک بن؛ لذت خرید دوباره
شیک بن؛ لذت خرید دوباره

مدت‏‌هاست که فروشگاه آنلاین شیک پوش پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند.

پیشنهادهایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از فروشگاه آنلاین شیک پوش!

البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است.

معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند.

این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است.

با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح شیک بن، نگاه ویژه‏‌ی شیک پوش به مشتریان وفادار است.

نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با شیک بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

 

اما شیک بن چیست؟

شیک بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از چمدان‌کالا،بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “شیک بن” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

 

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

 

  • شیک بن، امتیازیست ویژه که شیک پوش‌ جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.
  • شیک بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.
  • میزان دریافت امتیاز شیک بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.
  • اگر در خریدهای قبلی امتیاز شیک بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از شیک بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.
  • در حال حاضر اعتبار هر امتیاز شیک بن از زمان دریافت آن ۳۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف شیک بن، باید برنامه ریزی کنید.

 

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک ۱ میلیون تومان است خریداری کنید.

همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا ۲۰ امتیاز شیک بن به ارزش ۲۰ هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف ۲۰ هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید.

همانطور که مشاهده می‌‏کنید شیک بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز شیک بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر.

این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی فروشگاه آنلاین شیک پوش و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت ۵۰ هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از ۲۰ شیک بن قبلی، امکان استفاده از ۱۵ شیک بن برای کالای اول و ۴ شیک بن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای ۸۵۰ هزار تومان، ۸۳۱ هزار تومان پرداخت می‏‌کنید.

در ضمن برای کالای اول ۱۷ شیک بن جدید و برای کالای دوم ۴ شیک بن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید ۲۲ شیک بن در حساب شما موجود است.

یعنی تا ۲۲ هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر شیک بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا ۳۰ روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

 

 

آیا امکان انتقال شیک بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال شیک بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای شیک بن خود سودمند سازید.

 

 

آیا می‌‏توان از شیک بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، شیک بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت شیک بن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید اینترنتی بعدی از آن امتیاز استفاده کرد.

توجه داشته باشید که اعتبار شیک بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

 

برای خرید هر محصول، از چه تعداد شیک بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از شیک بن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده شیک بن، برای هر خرید اینترنتی به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست.

البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

 

آیا می‌توان در ازای شیک بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

شیک بن برای استفاده در سایت شیک پوش طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست.

بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف شیک پوش، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خرید اینترنتی بعدی از سایت، شیک بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

 

آیا شیک بن دریافتی خرید جدید به شیک بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری شیک بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید اینترنتی بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست.

چرا که هر شیک بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از شیک بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از فروشگاه آنلاین شیک پوش دریافت کنید.

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، شیک بن تعلق نمی‌گیرد.